31.5.10

John Bonham

Vaadata pole siin midagi. Ja kuulata jaksab ka vaid tõeliselt pühendunud veidrik nagu mina. Olen alati tahtnud õppida trumme mängima. Aga milleks isegi proovida kui on elanud John Bonham. Teises fantastilises näites Bonhami võimetest pole kahjuks samuti liikuvat pilti. Aga Zeppelin ja John ongi ju igiammused lood.

30.5.10

Väsinud read

Ammuilma kirjutamata. Pole jaksanud teile rääkida ei imetoredast Rooma reisist, mõnusa sõpruse vaimus valminud ühistööst ega ka uutest muusika- ja filmielamustest. Stopp!
Neid viimaseid ju polegi. Kui välja arvata, et eileõhtuse Eurovisiooni võidab minu jahmatuseks ainus normaalne tüdruk ning ainus talutav laul. Vaat seda poleks uskunud.
Aga kogu jõud on läinud rohelistele. Alates partei kaaperdamisest kuni esiteks kaaslaste väljaviskamiseni ja sealt veel meeletus pinges möödunud üldkoguni.
Ma ei hakka rääkima, et kokku pea tervest ööpäevast TTÜ peahoone auditooriumides ja koridorides midagi eriti abi oleks olnud. Süda tahaks loota, aga mõistus ütleb vaevalt.
Esimene päev oli puhas agoonia. Turvamehed ukse ees, üksteise võidu toimuvad intervjuud ja arvutiduellid, kalgistunud pilguga parteiaparaat, aeg-ajalt nukrad strateegiakogunemised, Strandbergi lõputud monoloogid saalis. Lõpuks leitud lahendus ei sobi väga paljudele. Avalikkuse ees etendatud leppimine jäi partei sees toimumata. Ei mõistetud hukka, ei palutud andeks. Väljaviskajad särasid rõõmust.
Teisel päeval suudeti teha nägu, et asjad on muutunud. Turvamehed olid kadunud, kõigile anti sõna, parteiorganitesse kandideerijaid oli kümneid ja kümneid. Tegelikult tehti halva mängu juures head nägu. Sest eks ma tean, kes selle heitluse vähemalt enda meelest võitsid. Ikka need nn tegijad. Kardan vaid, et valijad teevad tegijatele õige pea selgeks: see oli Pyrrhose võit.
Muidugi oli ka lõbusaid momente. Näiteks valimisprogrammi improvisatsiooniline ühisesitlus, mille toimuda lubamist meist vist tegelikult keegi ei lootnud. Aga sellest kujunes ilmselt minu parteilise karjääri tipphetk. Hetkeks oli hinges miski võimas koos olemise ja koos tegemise tunne.
Teised naljakad asjad on need, mis tõenäoliselt vaid rohelises erakonnas võimalikud. Kuidagi ei suudeta otsustada, kuidas isikuvalimisi läbi viia. Kas kasutada masinaid või inimesi. Arutelu ei toimu siiski parteides tavapärasel keela-käsen viisil, vaid kuidagi sedamoodi, et koosolekut juhtinud Toomas Trapido kogub enda ümber rahvamassi, kes siis muudkui arutleb ja arutleb ja arutleb. Möödub kena tunnike, kuni lõpuks leitakse mingisugune kompromiss. Nende jaoks, kes kunagi mõne teise partei koosolekutel viibinud, olnud see müstiline vaatepilt. Mujal on ju aparaat alati kõik varem kindlaks määranud ning kellelegi ei tule pähe seda vaidlustada. Selles mõttes on endiselt vaimustav näha, et rohelistes asjad nii lihtsalt ei lähe.
Nende isikuvalimiste tulemused ei ütle edasi toimuva kohta eriti palju. Imepisikese lootuse jätavad. Aga lootus liiga väike, et teda tegelikult tähele panna.

5.5.10

Ironman 2

Raudmehe esimest osa sattusin väga juhuslikult vaatama. Ilma igasuguse eelteadmise ja ootuseta. Sellise kombinatsiooni puhul võib ka suht keskpärasest filmist hea mälestus jääda. No mul on tõesti hea mälestus sellest filmist. See oli kuidagi sümpaatne.

Tänase filmivaatamise ajal tundus aga peateglane kohati nii ebasümpaatne, et tekkis tahtmine esimest osa uuesti vaadata. Kas see ikka oli nii tore nagu ma mäletan...

Ironman 2-s mängib päris kena trupp: Robert Downey Jr, Scarlett Johansen, Gwyneth Paltrow, Sam Rockwell, Mickey Rourke, Samuel L. Jackson. Võiks päris sümpaatne tulemus olla? Stsenaarium paneb siia aga päris korraliku piiri - nagu ikka (Hollywoodi enamike filmide puhul).
Liiga palju lõhkumist, liiga palju paugutamist, liiga vähe dialoogi (kuigi päris naudivat sõnamängu kasutatakse vahepeal), liiga palju võltsi vene keelt (mis kõlab kui leedu-poola-bulgaaria segu), liiga palju nartsissismi. Kuigi see viimane - saan aru, et see pidi tähistama peategelase elus rasket aega ja tal oli oma arvataval elu lõpul seda vaja justkui. Jumal teab miks...

Sellistes filmides armastatakse väga nimesid anda asjadele. Pisike paha relv oli saanud nimeks Ex-wife näiteks. Miks see suurepärane uus keemiline element mingit hiilgavat nime ei saanud - starkoonium, starkium või midagi muud sarnast?
Seda, et Hollywoodis pole ühtegi korrektset vene keelt rääkivat inimest on nüüdseks vist küll terve Ida-Euroopa aru saanud. Ei tea, kas keegi venelane on üritanud dubleerijana tööd saada? Kui ka on, siis võetud vist pole.

Kokkuvõttes - ei soovita kinno vaatama minna. Telekast ehk isegi võiks.

3.5.10

Tartu vaimustus

Pikk nädalavahetus sai liiga kiiresti läbi. Sain armsate inimestega koos olla, osa Teeme Ära talgutest ja veel tänagi käia ühel viimaste aegade ilusamatest jalutuskäikudest. Tartu tundus imeilus. Päikesepaisteline, õrnalt roheline, soe. Mõtlesin, miks mulle see linn küll nii tohutult meeldib? Võib-olla sellepärast, et seal ei ole mul kunagi olnud vaja kiirustada, pole olnud kohustusi. Enamasti vaid rõõm olemas olemisest. Tallinnas pole aega ega jõudu nautida. Tartu on mu puhkepäevalinn. Iga aastaga satun sinna aina harvemini.
Ah jaa seal kõige alumisel pildil on vana puumaja, milles olen kujutlenud Frenchi gurmeerestorani "Burgundia Kroon" asuvat. Kes Indrek Hargla toredaid raamatuid lugenud, need teavad millest räägin.